Duch minulých, přítomných a budoucích Vánoc

24. prosince 2015 v 13:03 | Broken girl |  Diary
Ahoj, asi všichni víte, že tři duchové zmínění v nadpise pocházejí z Vánoční koledy. Já tento příběh neviděla až do 23. prosince letošního roku, kdy jsem si konečně udělala čas a podívala se. Příběh mi přišel místy spíš jako horor a dost slušně jsem se u toho lekala :D. Ale co je pro Vás hlavní je to, že jsem dostala nápad na zpracování tohoto článku. Chci zde zhrnout svoji minulost i přítomnost a nastínit své představy budouctnosti.

Duch minulosti
Narodila jsem se do rodiny jako nejstarší dítě - táta už jedno měl, ale tenkrát o tom sám nevěděl. Pocit jedináčka mi ale nezůstal dlouho, protože rok a půl na to se mi narodil bráška. Máma vždycky říká, že jako malá jsem já pořád křičela a on pořád spal, ale na všech videích je to přesně naopak. Od doby kdy mu byli tři, jsme každý rok v létě jezdili na Pálavu na dovolenou. Bylo to tam vždycky skvělý. A když jsme se fakt nudili, chodili jsme sbírat kuličky (vystřílené z kuličkových pistolí) - po zemi jich bylo všude plno. A pak jsme s nimi hráli na kuchyňku - dělali jsme, že je to kaše apod.
Pak přišla doba chození do školky. Strašně jsem to tam nenáviděla. Nezapomenu asi nikdy na ten bazén v suterénu, kam jsme chodili na plavání. Aniž bysme uměli plavat, museli jsme udělat kotrmelec do vody. Měla jsem strach... Jednou jsme ráno kreslili a já to do oběda nestihla. Chtěla jsem to rychle dokreslit, ale učitelce se to nelíbilo. Dala mi pohlavek, že toho mám nechat a jít jíst. Se svým kamarádem a později i spolužákem jsme dělali strašné kraviny - chvíle, kterou si opravdu pamatuji je, jak mi hodil dřevěnou kostu po hlavě...
Skončila školka a začalo něco horšího... Nikdy jsem neměla kamarády a seděla vedle kohokoli, kdo si ke mě sedl. Nebavilo mě to tam. Číst, psát i počítat jsem uměla už dávno předtím. Vždy, když jsem se nudila, odříkala jsem si celou abecedu tam a zpátky... Po prvním stupni přišel druhý a já si pár kamarádek našla, ale ne na dlouho. Jedna se na mě vykašlala kvůli druhé a nakonec se z ní stala fetka. Třetí mi udělala strašně moc zlých věcí a já jí to neodpustila. V devítce se to celkem zlepšilo - hlavně proto, že jsem našla kluka s modrýma očima z předchozího článku ♥♥♥

light, water, and photography image

Duch přítomnosti
Začala jsem střední školu - zdravku. Našla si nové kamarádky. Sice tiky jedné z nich naprosto nenávidím, ale jinak je fajn. S klukem jsme se stali mnohem lepší přátelé, než kdy předtím a já mu řekla pravdu. Potkala jsem spoustu dalších skvělých kluků, kteří jsou taky kamarádi, ale nikdy nebudou on.
Často mívám deprese... Mám ze všeho strach a pořád panikařím. Přesto jsem si našla dost věcí, co mě baví. Někdy je to lepší, ale často nedokážu přestat brečet. Nikdo o tom neví kromě ho.
A dnes přišli Vánoce. Vůbec mi to tak nepřipadá. Je zataženo, ale přesto mi přijde, že je tu moc světla. Nedokážu prosedět celý den u pohádek jako dřív. Je jedna hodina a já nemám zabalené dárky, ale ani za nic se k tomu nedokážu dokopat. Není tu žádný sníh a vlastně ani pořádná zima. Chybí mi to všechno...

Duch budoucnosti
Když byste se mě zeptali, jak vidím budouctnost, řeknu Vám, že černě. Chtěla bych věřit tomu, že v pohodě dodělám střední, odmaturuji a dostanu se na vysokou, kam chci. Najdu si úžasnou práci. Přítele, který je mnohem lepší, než kluk s modrýma očima, a založím s ním rodinu, která bude šťastná a hlavně zdravá. Ale nic z toho nevidím... Nemám sny, vůli ani motivaci. Občas bych ji i chtěla najít, ale nedokážu to...

light, christmas, and winter image

I když článek zněl dost demotivovaně, přeji Vám, abyste si Vánoce užili co nejvíce, dostali to, co jste si opravdu přáli a byli s těmi, které milujete a oni milují Vás.
Takový tip na konec: Najděte si klip od Justinovi písničky Love yourself. Je skvělý ;)
 


Komentáře

1 Natálie Natálie | Web | 24. prosince 2015 v 21:08 | Reagovat

kotrmelec do vody? ajaj.. jinak s tou základkou.. jsme si v tomhle podobné, až na to, že jsem nebyla nadaná jak ty, ale s kamarádama jsem měla problém.. nemluvial jsem.. pak se to změnilo v 6 tř. kdy jsem našla opravdovou kamarádku, se kterou jsem chodila i do školky.. a na střední se ze mě stala držka.. jinak mám z tvého článku docela obavy.. a opravdu to zní demotivně.. a mám z toho vzklíčený pocit a nutí mě to zamyslet se sama na d sebou.. jinak ty si taky užij veselé vánoce - i když po tomhle článku mi připadá to blbé ti to psát, ale i tak - a šťastný Nový rok :) a doufám, že ty taky dostaneš vše, co si přeješ.. :) i to, co se nedá zabalit.. :)

2 cincina cincina | Web | 25. prosince 2015 v 19:45 | Reagovat

Skvělý nápad na článek!:) Vánoční koledu mám moc ráda ♥
Tyjo, jak píšeš o té školce, tak to není nic hezkýho. Jak vás mohli nutit dělat nějaké kotrmelce do vody? A jak si učitelka mohla dovolit dát ti pohlavek? Za to by jí v dnešní době mohli určitě i vyhodit, protože tohle si rozhodně nemůže dovolit.
Připomínáš mi mě. Taky jsem neměla a ani teď nemám moc přátel. A ti, kteří jsou mému srdci nejbližší jsou ode mě vzdálení. Joo, s depresemi tě chápu, protože ty mívám taky. I když v letošním roce se to hodně zlepšilo. Hlavně tedy od září je to všechno nějak lepší.
Škoda, že tě Vánoce nepohltily, protože já jsem letos na úžasné Vánoční vlně! ♥
Taky jsem kdysi viděla svou budoucnost černě. Ale měla bys zpátky najít motivaci a vůli... říct si, že něco dokážeš!

3 Olja:) Olja:) | Web | 25. prosince 2015 v 23:23 | Reagovat

Mrzí mě,že tu budoucnost vidíš takhle .. ale zase nadruhou stranu se občas říká,že když nic nečekáš .. může tě všechno akorát mile překvapit :)

4 S-hejvi S-hejvi | Web | 26. prosince 2015 v 13:18 | Reagovat

Snad už myslíš pozitivněji, tobě také přeji hezký zbytek vánočních svátků!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama